של מי החופש הזה בכלל?

 

נשארו עוד כמה ימים בודדים לחופשה של הילדים (מחר כבר חוזרים לגן..לימים חלקיים) ועוד רגע מגיעה עוד חופשה (ראש השנה ) ואז עוד אחת (סוכות) .... הימים האחרונים האלו הם הישורת האחרונה והיא תמיד הכי הכי קשה ... אנחנו כבר עייפים והילדים כבר לא ממש מוצאים את עצמם. אבל עדיין, מדובר בחופשה שלהם ובזמן שלהם וכל הפעילויות שאנחנו עושים איתם אמורות להיות עבורם שיהיו להם ולנו ימים טובים של הנאה וכיף ביחד להם וגם לנו.  
 

קרא עוד...

יחסים. תבואו בטוב, יהיה טוב!

עוד לא נולד האדם שהצליח לשנות אדם אחר או לגרום לאדם אחר להתנהג בצורה מסוימת או לעשות משהו אחרת רק כי הוא רצה,  ולא משנה מה גילו של האחר... בין אם זה ילד או מבוגר, אי אפשר לגרום לאדם שמולנו לעשות משהו רק כי בא לי, או כי החלטתי שככה יהיה, זה כוחני ואף אדם לא משתף פעולה טוב עם כוח. 

קרא עוד...

חוקים וגבולות וחג שבועות

תמיד אהבתי את החגים...תנו לי חג מכל סוג שהוא ועשיתם אותי מאושרת! ומאז שיש לי ילדים אני הרבה יותר מחוברת לחגים, אם לדייק, מאז שהילדים שלי הולכים לגן אני מעודכנת הרבה יותר בכל חגי ישראל כיחשוב לי לחגוג אותם ולהתעכב על המשמעויות שלהם בשבילם ...ועל הדרך הם מלמדים ומזכירים לי דברים שכבר שכחתי :)

קרא עוד...

יחסים בין אחים - שדה אימונים

יחסים בין אחים
 
ליחסים בין אחים יש דינמיקה מעניינת וחשובה מאין כמוה לחיים ואני מציעה לראות אותם כמו גורים שמתאמנים על יחסים ביניהם. יחסים בין אחים הם ה-בית ספר הכי חשוב ליחסים ואני כאמא עושה כל מה שביכולתי להפנות אותם זה אל זה ולא להיכנס ביניהם, לא כמגשרת ובטח שלא כשופטת, זה היחסים ש-ל-ה-ם... 

קרא עוד...