עדי הרפז - יחסים, הורות ומשפחה

ייעוץ זוגי

מחפשים ייעוץ זוגי? המשיכו לקרוא..

האם אתם מרגישים שאתם זקוקים לשינוי בזוגיות? מרגישים תקועים במערכת היחסים או אולי חשים דעיכה? האם אתם עוברים משבר זוגי או חווים התרחקות והתפוגגות ההתלהבות שהייתה שם בשנים הראשונות של הקשר? זקוקים למיקוד מחודש במערכת היחסים כדי לאפשר להמשיך הלאה? 

זוגיות היא מערכת יחסים בין שני בני האדם וזוהי מערכת רגשית עדינה מאין כמוה. לפעמים אף נדמה כי היא גם מערכת היחסים המורכבת ביותר. לאחר תקופת ההתאהבות מוצאים בני הזוג את עצמם מתמודדים עם אתגרים חדשים ועם תסכולים שגדלים עם הזמן ומובילים לשאלת השאלות "האם זהו הבן אדם שבו התאהבתי?" ייעוץ זוגי יסייע לכם להשיג הבנה עמוקה יותר, לשפר את התקשורת הבינאישית בין בני הזוג ובמידה והזוגיות נמצאת במשבר, גם להשכין שלום בית.

מהו ייעוץ זוגי?

ייעוץ זוגי הוא טיפול מקצועי השייך לתחום הפסיכותרפיה שמטרתו היא לסייע לזוגות לעבור את המשבר או להשיב את ההרמוניה שעבדה וללמד את בני הזוג כיצד לתחזק את הזוגיות כך שהיא תהיה חזקה מספיק על מנת לעמוד בפני משברים. במהלך הטיפול הזוג לומד כיצד כל אחד יכול להביא לזוגיות נחת ולפתוח בפניה אופקים משותפים חדשים ובמהלכו גם נבדקות תפישות העולם והפרשנויות הרגשיות שמייצרות סביבה זוגית שאינה מאפשרת לבני הזוג לחוש נאהבים, להבין זה את זו או אפילו לתקשר בצורה מספקת. הייעוץ הזה יאפשר לכם לשנות את הסכמות היסוד שלכם על מנת לבחון שוב את היעדים שכל אחד מכם הציב לעצמו בתחילת הדרך המשותפת. במהלך ייעוץ זוגי גם נבחנת המציאות הזוגית וממנה מופקים יעדים חדשים להמשך הדרך. מהי הדרכת הורים אלדריאנית?  

כיצד בנוי הייעוץ הזוגי בגישה האדלריאנית?

לפי הגישה האדלריאנית לכל אדם יש חופש בחירה והוא בוחר את הדרך בה יחיה ואת מערכות היחסים שינהל. כמו כן, לפי הגישה הזו האדם הוא יצור חברתי הזקוק לתחושת שייכות כאחד מצרכי ההישרדות הבסיסיים. ייעוץ זוגי בשיטה האדלריאנית יוצא מנקודת הנחה זו ונבנה מתוך ההבנה, כי לכל אחד תפישה סובייקטיבית של המציאות ושל האירועים שמבנים אותה וכי כל אחד מבני הזוג מגיע מרקע שונה שבו הוא ראה אל מול עיניו זוגיות מסוימת שהתנהלה בין הוריו. ההנחיה בייעוץ זוגי לפי הגישה הזו מבוססת על ההבנה כי על מנת שהזוגיות בין שני בני האדם תצליח, יש לגשר בין הפערים, ללמוד לתקשר למרות השונות ולהבין כי הזוגיות שבה הם נמצאים היא הבחירה שלהם. במהלך הטיפול הזוג ידון עם ליווי מקצועי בנושאים העולים בכל זוגיות מהבריאה ביותר ועד לזו אשר הגיעה למשבר. הנושאים הללו קשורים לבעיות תקשורת וליכולת ההקשבה, לרצון הדדי לשיתוף פעולה, לקריירה מול הזוגיות ולצורות הנכונות והלא נכונות של המריבות.למה דווקא הדרכת הורים איתי - עדי הרפז?

תפקידי כמאמנת במהלך הייעוץ הזוגי 

תפקידי בתהליך הייעוץ הזוגי הוא לכוון אתכם בני הזוג להבנות ולעודד יצירת דינאמיקה זוגית מחודשת - שבה כל אחד מכם יחוש ביכולת לצמוח ולהתפתח, תוך כדי שכל אחד מכם חווה חווית שיתוף ואחדות. אני אכן אתכם לקראת משימות החיים הצפויות לכם בעתיד על פי השאיפות האישיות והמשותפות, באמצעות לימוד הכלים הנחוצים לצורך התמודדות אפקטיבית עם המצבים ועם הקשיים. אני אשמש בתהליך כגורם ניטראלי שבאפשרותו לספק לכם פרספקטיבה שונה וללמד אתכם להכיר מחדש את החזקות והחולשות זה של זו. מסיבה זו באחריותי ליצור את האווירה הדרושה על מנת שהייעוץ הזה יצור חוויה תומכת ומתגמלת, שממנה יכולה לצמוח עוצמה זוגית חדשה.

תמיד זה הזמן הנכון ביותר לייעוץ זוגי - אל תמתינו להתפרצות המשבר על מנת לשקם את היחסים הרומנטיים עם בן או בת הזוג. עבודה משותפת על הזוגיות בגישה האדלריאנית תאפשר לכם להימנע מהמשבר הבא ולחזק את הזוגיות לקראת מה שמצפה לכם בהמשך הדרך. הבחירה החופשית של שני בני הזוג בדרך המשותפת במסגרת הייעוץ הזוגי, תאפשר לכם לפרש בצורה שונה את המציאות וללמוד כיצד לאפשר לבן או בת הזוג להתפתח לחוד ולצמוח מתוך כך ביחד.

אז איך מתחילים?

התקשרו אלי 050-7563403 או השאירו את הפרטים שלכם דרך האתר ונצא לדרך המשותפת. שיהיה בהצלחה!