עדי הרפז - יחסים, הורות ומשפחה

הדרכת הורים - הדרכה להורים

הכל על הדרכת הורים: האם אתם בכלל צריכים הדרכת הורים?
מה מקבלים בהדרכת הורים? מהי הדרכת הורים אדלריאנית?
האם עדיפה לכם הדרכת הורים אישית או הדרכת הורים  בקבוצה?
כמה מהר רואים את השינוי? ואיך מתחילים? כל השאלות והתשובות!

מחפשים הדרכת הורים? הגעתם למקום הנכון...

אם אתם רוצים ללמוד כיצד להתמודד עם בעיות ספציפיות שאתם חווים עם ילדיכם, או מעוניינים ללמוד כיצד להיות הורים טובים יותר – הדרכת הורים היא הדרך הטובה ביותר לקבל את כל הידע והכלים הפרקטיים להורות אפקטיבית ומהנה -  גם לכם וגם לילדיכם.

אז איך תדעו אם אתם צריכים הדרכת הורים?

התשובה פשוטה - כל הורה צריך הדרכת הורים כי ידע פותח אפשרויות ועוזר בהתנהלות היומיומית ובבניית מערכת היחסים מול הילד שלכם.

ובכל זאת  - אם אתם:

 • מרגישים מותשים במאבק אינסופי מול הילד
 • מרגישים שהאווירה בבית עם הילדים וגם ביניכם בני הזוג הפכה ללא נעימה
 • חווים התנהגות שלילית של הילד או בין הילדים שמציקה לכם ומטרידה אתכם
 • מרגישים שמשהו בהורות מתפספס לכם ולא עובד
 • או פשוט רוצים לקבל כל הידע והכלים להורות מצליחה ובריאה

הדרכת הורים היא הפתרון עבורכם!


מה הדרכת הורים תיתן לכם?

הדרכת הורים תיתן לכם את כל הידע והכלים הפרקטיים כדי: 

 • שתבינו את ילדיכם בצורה טובה יותר ושתפנימו שהשינוי לעולם לא יכול להגיע מהילד אלא רק מכם ההורים ושתפקידכם לעזור לילד להשתנות באמצעות הכלים וההדרכה שתקבלו.
 • שתדעו להתמודד בצורה הטובה ביותר עם התנהגויות של הילדים שלכם הנובעות משינויים התפתחותיים שלהם (פעוט שאומר 'לא' על הכל, ילד שמתחיל לקלל או להרביץ, ילדה שהופכת תלותית, מתבגר שמתרחק וממדר אתכם וכו')
 • שתדעו כיצד להגיב להתנהגויות שליליות שהילדים מפתחים (פעוט שלא רוצה לאכול או זורק את האוכל, ילדים שדבוקים לטלוויזיה, מתבגר שעושה ההיפך ממה שמבקשים וכו')
 • שתלמדו איך להתכונן מראש ל'תחנות' צפויות בחיי ילדים (גמילה מחיתולים / מוצץ / בקבוק, פרידה בגן, התווספות אח חדש במשפחה, מעבר לכיתה א', חבר ראשון וכו'.)
 • שתגדלו ילדים מוכנים לחיים: בעלי בטחון עצמי, עצמאיים, אחראיים, אכפתיים ויודעים להשתלב בחברה, אופטימיים וחיוביים.

זה אפשרי, זה ישים וזה עובד! אם תהיו נחושים, תתמידו ותהיה עקביים - הדרכת הורים תצליח!   

מהי הדרכת הורים אלדריאנית?

הדרכת הורים בגישה האדלריאנית (חינוך ילדים המבוסס על התיאוריה הפסיכולוגית של אלפרד אדלר)  מתמקדת במתן ידע ולצידו את הכלים המעשיים ביותר, שתוכלו ליישם מיד בחיים שלכם ובחיי הילדים שלכם בצורה חיובית, ממוקדת וישימה. 

האם עדיפה הדרכת הורים בקבוצה או הדרכת הורים אישית?

אלו הן סוגי הדרכות הורים שאני מקיימת. אתם מוזמנים להתייעץ מהי המסגרת המתאימה לכם:

הדרכת הורים אישית: פגישות ייעוץ / אימון אישיות. הדרכת הורים אישית תתאים לכם במידה ואתם מבקשים להתייעץ ולקבל הדרכה לגבי קשיים ספציפיים בהם אתם נתקלים כהורים (ילד מרדן, מריבות אחים וכו') או מבקשים לקבל הדרכה כחלק מהכנות לקראת שינוי שאמור להתרחש בחייכם (לדוגמא לידת ילד נוסף, שינוי מקום מגורים, מעבר בי"ס, גירושים וכו'). 

הדרכת הורים בקבוצה: הדרכה מסוג זה מתנהלת במסגרת קבוצה של עד 12 זוגות לילדים באותה שכבת גיל.  הדרכת הורים בקבוצה תתאים לכם במקרה ואתם מבקשים לקבל את כל הידע והכלים לחינוך נכון של ילדיכם,  תוך כדי קבלת הדרכה לגבי סיטואציות ספציפיות המתרחשות עם ילדיכם.

הדרכת הורים בהרצאות: הדרכה להורים בעזרת הרצאות מתקיימת כך שכל הרצאה מתמקדת בנושא אחר (למשל: גמילה מחיתולים, יחסים בין אחים, חוקים וגבולות וכו'). אפשר גם "לתפור" הרצאה שתתאים לכם - במידה ואתם מעוניינים לקבל הדרכה בנושא ספציפי ומכירים הורים נוספים המעוניינים לעבור את אותה הדרכה יחד איתכם. 

כמה מהר רואים את השינוי כתוצאה מהדרכת הורים?

כשאתם מגיבים ומטפלים בבעיית התנהגות של הילדים שלכם בעזרת הכלים שאתם מקבלים במהלך הדרכת ההורים, ילדיכם יגיבו בהתאם והשיפור בדרך כלל מידי וברור.המפתח לשינוי נמצא בידיכם ההורים - כל עוד אתם פתוחים לשנות את הצורה בה אתם רואים את ילדיכם ומנתחים את התנהגותם, ופתוחים לבצע שינוי בצורה בה אתם מגיבים להתנהגות שלהם, וכל עוד תרגישו מחויבים לתהליך ותהיו עקביים ונחושים - תוכלו לראות את התוצאות של הדרכת הורים כבר במהלך הפגישות הראשונות.

למה דווקא הדרכת הורים איתי - עדי הרפז?

 • אהיה אתכם מהרגע הראשון, משלב אבחון הבעיה, דרך הגדרת המטרות ועד להשגתן המלאה - יחד!
 • אצייד אתכם לא רק בפתרונות ספציפיים לבעיות שתעלו, אלא גם בידע וכלים פרקטיים כדי שתוכלו להתמודד מול כל קושי או סיטואציה חדשה שתיווצר בעתיד
 • אייעץ לכם בגובה העיניים עם הרבה הומור ובאווירה טובה - כמו שהורות צריכה להיות.

אתם מוזמנים ללמוד עוד עלי - הקליקו עדי הרפז

אז איך מתחילים?

התקשרו אלי 050-7563403 או השאירו את הפרטים שלכם דרך האתר ונצא לדרך המשותפת. שיהיה בהצלחה!